Chrobrego 151, Toruń   |   tel/fax: 56 62 380 45   |   pon-pt: 8:00 - 16:00 Obsługa wspólnot E-kartoteki :: Regulamin :: Facebook :: Mapa strony

Urbański Przedsiębiorstwo Budowlane

znajdź idealne mieszkanie

Mieszkania

Mieszkania – nowe inwestycje

Zakup nowego mieszkania w Toruniu to decyzja, która nie należy do najłatwiejszych. Nabywca musi rozważyć wiele kwestii, rozpoczynając od metrażu, lokalizacji, ceny za m2, sposobu finansowania. W przypadku zainteresowania mieszkaniami z rynku pierwotnego o wszystkie aspekty związane z inwestycją można porozmawiać z deweloperem. Sprzedaż mieszkań to skomplikowany proces, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować, aby później nie żałować podjętej decyzji.

M jak mieszkanie

Czy istnieje mieszkanie idealne? Na rynku pierwotnym dostępnych jest wiele inwestycji mieszkaniowych, ale nie wszystkie trafią w nasze potrzeby. Podstawowe kryterium stanowi zawsze cena mieszkania. Jeśli jest atrakcyjna, nabywca potrafi zaakceptować pewne niedogodności i zdecydować się na nowe mieszkanie, które nie spełnia wszystkich jego oczekiwań. Jednak jeśli cena za m2 to jedna z najwyższych na rynku nieruchomości w Toruniu, wymagania rosną. Dlatego przed zakupem nowego mieszkania należy rozważyć, czego tak naprawdę szukamy i na jakie ustępstwa jesteśmy w stanie pójść. Nowe inwestycje mieszkaniowe są zgodne przede wszystkim z najnowszymi trendami architektonicznymi i planem zagospodarowania przestrzeni, ale niekoniecznie muszą być funkcjonalne. Ustal swoje priorytety i określ, co jest dla Ciebie ważne w przypadku zakupu mieszkania.

Czytaj więcej

Jak kupić mieszkanie?

Po sprecyzowaniu wymagań dotyczących mieszkania, należy przejrzeć oferty deweloperów, pośredników nieruchomości, sprzedawców indywidualnych. Toruń to duże miasto, więc z pewnością trafisz na wiele atrakcyjnych ogłoszeń. Zastanów się, czy interesują Cię mieszkania z rynku pierwotnego, czy z rynku wtórnego. Przede wszystkim ceny mieszkań od deweloperów będą zdecydowanie niższe, ale pamiętaj o kosztach wykończenia. Jeśli zdecydujesz się na rynek pierwotny, wybierz kilka inwestycji mieszkaniowych spełniających Twoje oczekiwania i umów się na spotkanie w biurze dewelopera. Podczas rozmowy zapytaj o wszystkie kwestie, które są dla Ciebie ważne. W sprawach finansowych skorzystaj z pomocy doradcy finansowego. On przeprowadzi Cię przez cały proces sprzedaży mieszkania.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?

Czytając oferty dotyczące nowych mieszkań na sprzedaż, na pierwszym miejscu z pewnością zwrócisz uwagę na cenę za m2. Będzie to wartość wyjściowa, którą z pewnością uda Ci się nieco wynegocjować. Nowe mieszkania często zlokalizowane są poza ścisłym centrum miasta. Zastanów się, czy Ci to odpowiada. Ważny jest także metraż, standard wykończenia. Przejrzyj cały prospekt i zapoznaj się z informacjami dotyczącymi jakości materiałów, które zostały użyte przy budowie. Nowe mieszkania na sprzedaż są atrakcyjne, ale zastanów się, czy sam chcesz brać się za wykończenie, czy wolisz wprowadzić się do gotowego mieszkania.