Chrobrego 151, Toruń   |   tel/fax: 56 62 380 45   |   pon-pt: 8:00 - 16:00 Obsługa wspólnot E-kartoteki :: Regulamin :: Facebook :: Mapa strony

Urbański Przedsiębiorstwo Budowlane

znajdź idealne mieszkanie

Mieszkania

Mieszkania – nowe inwestycje

Zakup nowego mieszkania w Toruniu to decyzja, która nie należy do najłatwiejszych. Nabywca musi rozważyć wiele kwestii, rozpoczynając od metrażu, lokalizacji, ceny za m2, sposobu finansowania. W przypadku zainteresowania mieszkaniami z rynku pierwotnego o wszystkie aspekty związane z inwestycją można porozmawiać z deweloperem. Sprzedaż mieszkań to skomplikowany proces, dlatego należy się do niego odpowiednio przygotować, aby później nie żałować podjętej decyzji.

M jak mieszkanie

Czy istnieje mieszkanie idealne? Na rynku pierwotnym dostępnych jest wiele inwestycji mieszkaniowych, ale nie wszystkie trafią w nasze potrzeby. Podstawowe kryterium stanowi zawsze cena mieszkania. Jeśli jest atrakcyjna, nabywca potrafi zaakceptować pewne niedogodności i zdecydować się na nowe mieszkanie, które nie spełnia wszystkich jego oczekiwań. Jednak jeśli cena za m2 to jedna z najwyższych na rynku nieruchomości w Toruniu, wymagania rosną. Dlatego przed zakupem nowego mieszkania należy rozważyć, czego tak naprawdę szukamy i na jakie ustępstwa jesteśmy w stanie pójść. Nowe inwestycje mieszkaniowe są zgodne przede wszystkim z najnowszymi trendami architektonicznymi i planem zagospodarowania przestrzeni, ale niekoniecznie muszą być funkcjonalne. Ustal swoje priorytety i określ, co jest dla Ciebie ważne w przypadku zakupu mieszkania.

Jak kupić mieszkanie?

Po sprecyzowaniu wymagań dotyczących mieszkania, należy przejrzeć oferty deweloperów, pośredników nieruchomości, sprzedawców indywidualnych. Toruń to duże miasto, więc z pewnością trafisz na wiele atrakcyjnych ogłoszeń. Zastanów się, czy interesują Cię mieszkania z rynku pierwotnego, czy z rynku wtórnego. Przede wszystkim ceny mieszkań od deweloperów będą zdecydowanie niższe, ale pamiętaj o kosztach wykończenia. Jeśli zdecydujesz się na rynek pierwotny, wybierz kilka inwestycji mieszkaniowych spełniających Twoje oczekiwania i umów się na spotkanie w biurze dewelopera. Podczas rozmowy zapytaj o wszystkie kwestie, które są dla Ciebie ważne. W sprawach finansowych skorzystaj z pomocy doradcy finansowego. On przeprowadzi Cię przez cały proces sprzedaży mieszkania.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania?

Czytając oferty dotyczące nowych mieszkań na sprzedaż, na pierwszym miejscu z pewnością zwrócisz uwagę na cenę za m2. Nowe mieszkania często zlokalizowane są poza ścisłym centrum miasta. Zastanów się, czy Ci to odpowiada. Ważny jest także metraż, standard wykończenia. Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi jakości materiałów, które zostały użyte przy budowie.